De eerstvolgende workshop op 24 april is Bealtaine. Na de zomer volgen op 4 september Lughnasad en op 6 november Samhain.
Begin dit jaar besprak ik met een Ierse collega haar online aanbod over Keltische spiritualiteit. Deze uitwisseling inspireerde mij tot het organiseren van een serie workshops over de Keltische Jaarfeesten (The Celtic Year). Inmiddels ligt de eerste over Imbolc op 13 april achter ons.
In deze cyclus volgen we de vier belangrijkste Keltische jaarfeesten van binnen uit. De data van de workshops vallen in de periode van het jaar waar de feesten bij horen.
Op 24 april Bealtaine, op 4 september Lughnasad en op 6 november Samhain.
De Keltische beleving heeft een sterke mystieke inslag en is vooral op de natuur gericht. Tot op vandaag leven Keltische rituelen voort, ook in onze contreien. Ze liggen onder de gekerstende cultuur van West-Europa en zijn er mee verweven.
Onderstaande schreef ik in de Nieuwslijn ter aankondiging van Imbolc:
‘Februari is aangebroken en als ik de natuur om mij heen beschouw dan valt het me op dat heel voorzichtig het voorjaar aanbreekt. De zon komt terug… Haar kracht is voelbaar; het licht wordt met de dag sterker!
De Kelten vierden rond 1 februari het Imbolc feest, het feest van de godin Brigida. Oude verhalen vertellen dat zij begin februari haar groene mantel aantrekt (als metafoor voor het ontluikende groen) om vervolgens met haar witte staf op de aarde te slaan zodat het zaad wakker wordt. Daarna dienen de eerste tekenen van de lente zich aan en zie je de eerste sneeuwklokjes tevoorschijn komen. Nu is de tijd dat het zaad in de grond begint te ontkiemen.’
Ter inspiratie: maak kennis met het werk van Grace Wells die in haar poetryfilms heel subtiel de sfeer van de Keltische beleving weet te vangen.
Vier inspirerende en vernieuwende workshops die uiteraard als serie maar ook los van elkaar zijn te volgen. De workshops gaan door als er tenminste drie aanmeldingen zijn. Voel je welkom!
Donderdag 13 februari 2025: Imbolc, 14.00 – 16.00 uur.
Donderdag 24 april 2025: Bealtaine, 14.00 – 16.00 uur.
Donderdag 4 september: Lughnasad, 14.00 – 16.00 uur.
Donderdag 6 november: Samhain, 14.00 – 16.00 uur.
Kosten bij deelname in een groep van drie personen: € 33,- per workshop.
Klik hier om je aan te melden.
Het is ook mogelijk om de workshop individueel of met twee personen te volgen, of in overleg op een andere dag te boeken. Kijk hier voor Tarieven.
Alle workshops hebben dezelfde structuur:
- Een inleidende meditatie maakt ruimte voor wat er op dit moment aan de oppervlakte wil komen;
- Daarop volgt een werkvorm met ‘Symboliek van de Ziel’ (Sacred Geometry);
- Je krijgt achtergrondinformatie bij het thema van de dag;
- Je ervaart verrassende creatieve oefeningen om je met het onderwerp te verbinden;
- Je maakt een blijvende herinnering.